شستشوی اینتر کولر (Air Charge Cooler ) و تجهیزات نیروگاهی

 

تميز كردن قطعات آلوده اغلب چالش بزرگي براي صنايع مختلف از جمله صنايع نفت و گاز و پتروشيمي
بوده است. با وجود تمامي تلاشهاي صورت گرفته در طراحي فرآيندها و سخت افزارها براي به حداقل رساندن رسوبات در این تجهیزات ، همواره بدليل سطوح پيچيده داخلي قطعاتی مانند ایر شارژ کولر ؛ مبدل های حرارتی ؛ فیلتر ها و … تميز كاری و بازگرداندن آنها به راندمان كاري مطلوب ؛ عملیات بسیار پیچیده ای است.
در حال حاضر روش احيایی قطعاتی از دست شستشوي شيميايي و يا استفاده از پاشش آب با فشار بالاست؛ در حالیکه كه در روش شستشوي شيميايي همواره نياز به درك دقيق از خواص رسوبات ميباشد و در انتها پروسه نيز ممكن است سطوح پيچيده قطعات به طور كامل تميز نگردد؛ روش ناكارآمد ديگر پاشش آب با فشار بالا است كه علاوه بر آنكه تضميني براي احياي صد در صدي قطعات ارائه نميكند، نيازمند زمان و نيروي انساني بسيار بالا و استفاده از حجم بسيار زيادياز آب ميباشد.
نقطه مقابل این روش های شستشوی سنتی و ناکارمد استفاده از قدرت امواج التراسونیک در شستشوی
قطعات پیچیده صنعتی میباشد.
در این روش شستشو، مهمترین مزیت، نفوذ انرژی و پاکسازی نقاط غیرقابل دسترس درون قطعات میباشد.
روش کار در سیستم های التراسونیک به این صورت است که قطعات در مخازنی که با آب و مواد پاک کننده پر گردیده اند، غوطه ور می شوند و پس از تنظیم زمان و دمای شستشو توسط اپراتور، عملیات شستشو بدون دخالت نیروی انسانی انجام می گیرد. به شکلی که درست از لحظه ای که قطعات در وان التراسونیک قرار می گیرند، حجم زیادی از آلودگی ها به سرعت از روی قطعه جدا می شوند.

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *